Aki Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Filmul preferat

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Administrator
Administrator
Kamishiro


feminin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 31
Localizare : Time...
Ocupatie : :))
Nume : Haru-sama
Warn :
Filmul preferat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Filmul preferat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/12/2008

Filmul preferat Empty
MesajSubiect: Filmul preferat   Filmul preferat EmptyLun Dec 22, 2008 7:02 pm

well....care e filmul vostru preferat si de ce? ^_~

me:
haha...pe
primul loc ar fi The Grudge (1 si 2) imi place mult pentru ca e un film
horror si eu ador filmele horror si mi-a placut mult ca actiunea se
petrece in japonia (sau ma rog....casa acea bantuita era in
Japonia)^_^....este chiar dragutz ^_~
Sus In jos
Kido
10 Sai
10 Sai
Kido


feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Warn :
Filmul preferat Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Filmul preferat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/12/2008

Filmul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Filmul preferat   Filmul preferat EmptyLun Dec 22, 2008 9:40 pm

Uii Haruka... Si eu tot filmul asta vroiam sa-l pun laugh Din cauza lui am avut o luna cosmaruri omg noroc ca am scapat whew Dar filmul este super reusit, ce mi-a placut secventa aia din 2 cand o omoara pe blondina si cand alearga dupa ea ^^ love struck cu toate ca la aia am si urlat cel mai mult ^^ Si daca te intereseaza o sa apara si The Grudge 3 ( in 2009 ), mai are si variante in japoneza ^^ si acestea se numesc Ju-on : The Grudge 1 si 2 astea sunt si mai si omg nu le-am vazut decat pe secvente, dar din cate am vazut ii mai scary... nu mai continui ca simt cum ma trece un fior ^^ Ja`
Sus In jos
Ella
Founder
Founder
Ella


feminin
Numarul mesajelor : 170
Varsta : 29
Localizare : Iasi
Ocupatie : Elev
Nume : Elena
Warn :
Filmul preferat Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Filmul preferat Right_bar_bleue

Data de inscriere : 09/09/2008

Filmul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Filmul preferat   Filmul preferat EmptyMar Dec 23, 2008 11:07 am

1408 - Este un film de groaza.
Filmul incepe cu predica unui preot data in direct prin radio din masina unui reporter. El spunea ca "portile iadului se vor deschide" si alte chetii ciudate.
Reporterul scria si carti despre case/locuri bantuite.
Pana la urma a ajuns la un hotel despre care se spune ca [virgula] camera cu numarul 1408 este bantuita si toti cei care au stat acolo au murit in mai putin de 1 ora(se sinucideau). La inceput nu a crezut dar dupa ce s-au intamplat o mie de lucruri ingrozitoare (temperatura camerei scadea si crestea/peretii se spargeau/vedea fantomele celor care s-au sinucis/ii revenea amintiri in legatura cu fiica ei care murise cativa ani in urma). Practic era chinuit fizic si psihic. A rezistat o ora dar totul a inceput din nou. Ca sa scape, a incendiat camera. Deci chestia cu portile iadului era adevarata ...
Partea cea mai interesanta este ca el a inregistrat totul. Aparatul a prins si vocea fetitei lui care era imposibil sa fie vie. Filmul se termina in coada de peste. straight
Imi pare rau pentru lunga descriere. Am avut cosmaruri o saptamana. A fost cel mai bun film vizionat pana acum.
Sus In jos
https://aki-project.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Filmul preferat Empty
MesajSubiect: Re: Filmul preferat   Filmul preferat Empty

Sus In jos
 
Filmul preferat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaj preferat
» Personaj preferat
» Oppening-ul/ending-ul preferat
» Personaj preferat (Elfen Lied)
» Personajul preferat din Paradise Kiss

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aki Project :: Fun :: Muzica/Carti/Filme-
Mergi direct la: