Aki Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Parere (Elfen Lied)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Administrator
Administrator
Kamishiro


feminin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 31
Localizare : Time...
Ocupatie : :))
Nume : Haru-sama
Warn :
Parere (Elfen Lied) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere (Elfen Lied) Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/12/2008

Parere (Elfen Lied) Empty
MesajSubiect: Parere (Elfen Lied)   Parere (Elfen Lied) EmptyMier Dec 24, 2008 5:47 pm

Care e parerea ta despre anime? Argumenteaza!!

me:
anime-ul e interesant, imi place faptul ca are ceva diferit de celelalte, actiunea are mai multa logica e mai complexa fata de actiunea altor anime-uri...apoi imi place mult si grafica personajelor in special a lui Lucy. Eu va zic ca e un anime interesat si pentru cei care nu l-au vazut inca il recomand
Sus In jos
Candilay
10 Sai
10 Sai
Candilay


feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Localizare : In a world that is destroying me
Ocupatie : GFX Artist o.O
Nume : Dia
Warn :
Parere (Elfen Lied) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere (Elfen Lied) Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/01/2009

Parere (Elfen Lied) Empty
MesajSubiect: Re: Parere (Elfen Lied)   Parere (Elfen Lied) EmptySam Ian 10, 2009 4:54 pm

Mi-a placut din primul episod.Mda..in manga sfarsitul a fost diferit o.O.In fine,anime-ul mi-a placut foarte mult prin scenele bloody si agresive,ca sa numai zic violente.Intr-un fel sunt adepta
acestui gen de anime pentru ca nu ma lasa sa dau pause sau sa ma ridic de pe scaun.
Trebuie sa recunosc ca atunci cand am vazut primul episod si cand a inceput Lucy sa-i masacreze pe aia pe acolo am ramas o.O si am zis: "that's it,I'm gonna see it".Mi-a palcut extrem de mult faza,la fel ca si celelalte,plus ca..personalitatea lui Lucy e interesanta.Imi place cum isi schimba personalitatea,din fata aceea dulce intr-o fata agresiva si violenta,gata sa omoare pe aproape oricine ii iese in cale. Am avut parte de destula nuditate,sange,violenta,actiune,momente dramatice combinate cu romantism >.>,e un anime foarte bun.
Povestea a fost originala dupa parerea mea adica nu pra vezi asa ceva in toate anime-urile,mai rar sau chiar deloc.Personajele au fost complexe si foarte simpatice^^,la fel si coloana sonora.Opening-ul mi-a placut foarte mult,doar ca..am zis ca nu aud bine o.O cand am vazut ca nu e in japoneza,apoi am realizat ca e latina ceea ce mi s-a parut original.
In concluzie...recomand anime-ul oricui^^.
Sus In jos
Marionette Princess
10 Sai
10 Sai
Marionette Princess


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Warn :
Parere (Elfen Lied) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Parere (Elfen Lied) Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/07/2009

Parere (Elfen Lied) Empty
MesajSubiect: Re: Parere (Elfen Lied)   Parere (Elfen Lied) EmptyMier Iul 29, 2009 5:39 pm

E intersesant mi-a placut foarte mult desi este sub 16 ani nu am vazut nimic asa ca sa ma impresioneze (din punct de vedere horror) dar are o grafica buna si personaje dragute,tragic e trecutul lui Lucy si a fetitei Mayu dar totul a fost bine ^^
Doar ca ultima serie e chiar deloc nepotrivita...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parere (Elfen Lied) Empty
MesajSubiect: Re: Parere (Elfen Lied)   Parere (Elfen Lied) Empty

Sus In jos
 
Parere (Elfen Lied)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Elfen Lied-general
» Personaj preferat (Elfen Lied)
» Ai schimba ceva? (Elfen Lied)
» Parere
» Parere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aki Project :: Anime Genre :: Horror-
Mergi direct la: