Aki Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Viitorul anime in Romania

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Administrator
Administrator
Kamishiro


feminin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 31
Localizare : Time...
Ocupatie : :))
Nume : Haru-sama
Warn :
Viitorul anime in Romania Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Viitorul anime in Romania Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/12/2008

Viitorul anime in Romania Empty
MesajSubiect: Viitorul anime in Romania   Viitorul anime in Romania EmptyLun Dec 22, 2008 6:06 pm

Bun am observat ca acum in zilele noastre copii de varsta media (12-16 ani) si chiar mai mari nu stiu ce inseamna un "anime" sau daca stiu fac stupida confuzie si iti da un raspuns de genul "Anime sunt acele desene animate care sunt pe programele de copii si la care se uita copii de cativa ani (6-9 ani)" .Si sa stiti ca e chiar enervant sa auzi o replica de acest gen si sa se faca o asa confuzie..."Anime-urile sunt desene japoneze create de cele mai multe ori dupa un manga care sunt benzile desenate in Japonia"

Voi ce parere aveti despre viitorul anime-urilor la noi in tara?
Sus In jos
Akihara
10 Sai
10 Sai
Akihara


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 29
Localizare : In a nightmare
Ocupatie : Eleva T.T
Nume : Alexandra
Warn :
Viitorul anime in Romania Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Viitorul anime in Romania Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/12/2008

Viitorul anime in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime in Romania   Viitorul anime in Romania EmptyMar Dec 23, 2008 4:26 pm

well O_O, eu am niste prietene in a 7-a, si ele si toata clasa lor sunt innebunite dupa Naruto(ca mine de altfel) si am observat aceasta obsesie si la clasele de a 5-a o_O.ce era ciudat e ca erau foarte documentati, I mean vorbeau de Toushiro Masuda si Masahi Kishimoto.e posibil sa fi auzit de ei in timp ce cautau pe net informatii despre Naruto si ei sa fi vazut numai dublajul de pe jetix sau poate nu.
totusi, imi vine greu sa cred ca ei chiar s-au uitat pe net la Naruto si cred ca asa e in cazul oricarui anime.Adica, cei de pe jetix dubleaza cateva anime-uri si cei mici se uita numai la astea, cat despre cei mari, care nici macar habar n-au ce sunt anime-urile...so, nu cred ca viitorul anime in tara noastra va fi prea luminat.
Sus In jos
http://www.hoshizora-thunder.piczo.com
Candilay
10 Sai
10 Sai
Candilay


feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Localizare : In a world that is destroying me
Ocupatie : GFX Artist o.O
Nume : Dia
Warn :
Viitorul anime in Romania Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Viitorul anime in Romania Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/01/2009

Viitorul anime in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime in Romania   Viitorul anime in Romania EmptySam Ian 10, 2009 4:19 pm

Eu sper ca se va extinde destul de mult avand in vedere ca in toata Romania sunt atatia fani,desi nu vor sa recunoasca pentru ca le e frica ca vor fi respinsi de ceilalti.De ce zic asta?Pentru ca ceilalti le considera doar niste "desene animate" la care se uita doar copii mici.Chiar ma contraziceam cu o colega care o tinea pe a ei ca anime sunt cartoons,eu ii explicam ca nu e asa,ea ca nu,asa ca am lasat-o balta pentru ca nu avea nici un rost.
Oricum mi-e una nu-mi pasa ca sunt privita ciudat de ceilalti sau ca ma resping pentru ca asta e,asta sunt,ori ma accepta asa cum sunt,ori bye bye.I don't care,in plus...anime-urile m-au schimbat extrem de mult si m-au ajutat mereu,pentru mine fiind un refugiu unde imi gasesc linistea.
Parintii mei au zis ca anime-urile ma inflenteaza prost,dar le-am zis ca nu-mi pasa pentru ca e hobbyul meu sau pasiunea mea,oricum..ei raman la parerea lor ^_^.
Din nefericire...copii care le urmaresc le considera cartoons si nu stiu semnificatia cuvantului "anime" ramanand tot la ideea ca ele sunt desene animate.Sincer eu le consider si ceva educativ avand in vedere ca fiecare dintre noi a invatat cate ceva din fiecare anime vazut.
In concluzie...pana cand anime-urile nu vor fi recunoascute oficial in Romania,ceilalti le vor considera niste simple desene animate,iar pe noi fanii niste ciudati o.O""
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viitorul anime in Romania Empty
MesajSubiect: Re: Viitorul anime in Romania   Viitorul anime in Romania Empty

Sus In jos
 
Viitorul anime in Romania
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Top 5 anime-uri
» Rate the anime
» Primul anime vizionat
» Ce putem invata din anime-uri?
» Faze enervante din anime-uri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aki Project :: Anime/Manga Area :: Anime Area-
Mergi direct la: