Aki Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Top 5 anime-uri

In jos 
+6
Marionette Princess
Silver.Chaos
Candilay
Akihara
chou~toxic butterfly~
Kamishiro
10 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Administrator
Administrator
Kamishiro


feminin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 30
Localizare : Time...
Ocupatie : :))
Nume : Haru-sama
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 21/12/2008

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptyLun Dec 22, 2008 6:09 pm

Trebuie sa faceti un top 5 al anime-urilor voastre preferate.
Atentie!!
Argumentati-va parerile pentru care acel anime este in topul vostru


so:
1.Jigoku Shoujo: imi place in special pentru poveste, chiar daca in mare parte actiunea este aceiasi , totusi ceva te atrage la anime ( cel putin pe mine ma atrace ceva la acest anime ^_~)
2.Code Geass: ce sa zic de acest anime, nu am vazut multe episoade din el dar imi place mult grafica si povestea este grozava.
3.Elfen Lied: heh...ador genul asta de anime-uri...chiar daca are parti foarte sangeroase este un anime grozav si merita vazut n.n
4.Naruto: este primul anime pe care l-am vauzt in intregime ^_^ ( pana la cate episoade au aparut)....mi-a placut faptul ca are multa actiune si in special povestea si introducerile personajelor au fost grozave ^_~
5.Death Note:aici mi-a placut in special povestea care era asa de draguta ^_~ chiar daca ideea lui Light de a distruge lumea ( cica vroia una mai buna -_-") nu era prea draguta totusi a avut si niste parti bune ^_~
Sus In jos
chou~toxic butterfly~
Chibi
Chibi
chou~toxic butterfly~


feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 30
Localizare : Prima strada, la stanga
Ocupatie : Elev
Nume : Maria
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/12/2008

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptyMar Dec 23, 2008 5:22 pm

1.Naruto-primul anime vizionat si inca imi palce ca are in el toate genurile de la dragoste pana la actune oricum chiar te atrage ceva la acest anime
2.Jigogu Shoujo-pur si simplu imi place poveste si normal si personajele si mie chiar imi plac animeurile aste mai SF
3.Death Note-poveste e draguta chiar daca Light cred ca salveaza lumea omorand criminalii si devenind zeul unei noi lumi
4.Shugo Chara-imi palce pentru ca e amuzant si cateodata razi de nu mai poti sa te opresti si personajele si povestea sunt dragute
5. Spiral-ce sa zic imi plac animeurile mai politiste si psihologice si animeul chiar imi palce ca are aceste "genuri"
Sus In jos
Akihara
10 Sai
10 Sai
Akihara


feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 29
Localizare : In a nightmare
Ocupatie : Eleva T.T
Nume : Alexandra
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 23/12/2008

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptyMier Dec 24, 2008 10:47 am

1.Naruto/Naruto Shippuuden:the best anime ever!!in my opinion, of course.parca a fost facut special pentru gusturile mele.e unul dintre cele mai originale anime-uri, are o poveste foarte palpitanta, grafica(also) originala si se incadreaza in genurile mele preferate.
2.Bleach:another shonen anime, my fav genre.nu mi-a placut la fel de mult ca Naruto, dar si acesta e destul de original, captivant si desigur, multa bataie.
3.Shaman King:it sure brings back memories, dar dublajul nu e asa de bun cum e originalul.acesta chiar mi-a placut si m-a tinut in suspans.
4.Yu Yu Hakusho:multa bataie, dar si o multime de sentimente amestecate in ea.ador acest anime, mai ales pentru ca a fost preferatul meu pana sa vad Naruto.
5.Full Metal Alchemist:si plin de actiune si amuzant si captivant.
Sus In jos
http://www.hoshizora-thunder.piczo.com
Candilay
10 Sai
10 Sai
Candilay


feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 30
Localizare : In a world that is destroying me
Ocupatie : GFX Artist o.O
Nume : Dia
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 10/01/2009

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptySam Ian 10, 2009 4:08 pm

1.D.Gray Man - Ramane unul dintre anime-urile mele favorite.Are tot ce imi trebuie mie adica poveste,actiune,coloana sonora si altele.De la primul episod am ramas O.O si nu m-am putut abtine sa nu continui,pur si simplu nu mi-a scapat din mana cum au facut altele.Mi-au placut foarte mult personajele,care desi erau total diferite,erau totusi atat de asemanatoare,plus ca se ajutau unii pe ceilalti cu orice.Whatever...anime-ul merita vazut ^_^.

2.Naruto - Mda..prima serie nu a fost cine stie ce pentru mine pentur ca au fost multe episoade de umplutura :| ceea ce mi s-a parut foarte stupid >_<.Oricum...Naturo Shippuuden trebuie sa recunosc ca e absolut super @_@,poate imi place mai mult decat primul pentru ca apar mai mult personajele mele preferate ^^.However povestea este una super din care putem invata cate ceva daca privesti dincolo de aparente ^^.

3.Special A - O comedie romantica la care am ras cu lacrimi o.O.M-am apucat de el printr-o simpla intamplare,in primele episoade nu e cine stie ce,doar ramai masca din cauza faptului ca personajele fac lucruri supranaturale.Mai incolo incepe sa te cuprinda febra KeixHikari or TadashixAkira,doua cupluri cu scantei,hai artificii :)).Mie mi-a placut extrem de mult,la sfarsit punandu-ma pe plans pentru ca s-a terminat,dar e no problem...ma apuc de manga care e on going @_@.

4.Full Moon wo Sagashite - Pff...anime-ul care m-a facut sa plang mereu.Povestea este trista,dar in acelasi timp si plina de speranta.Cu toate ca Mitsuki are cancer la corzile vocale,ea decide sa isi urmeze visul pentru a fi mai aproape de Eichi.Mi-a placut foarte mult ambitia ei si cum Meroko si Takuto au decis sa o ajute in ciuda faptului ca ei trebuiau sa ii i-a sufletul peste 1 an.Chiar am adorat sa privesc cum evolueaza relatia dintre Mitsuki si Takuto,desi intre ei mereu era Eichi.Oricum pana la urma se afla niste chestii socante pentru Mitsuki,dar ea trece cu brio,iar anime-ul se termina frumos.

5.Blood + - Un anime care l-am adorat inca de la primul episod.Cand am inceput sa vad din primul episod mi s-a parut extrem de ciudat si am vrut sa renunt,dar cand am vazut la sfarsit acel bloddy kiss am zis ca trebuie sa il vad pana la sfarsit si am facut bine,pentru ca nu am regretat.Povestea este destul de incurcata pentur ca Saya nu isi aduce aminte nimic din trecut,iar cand isi aduce incepe o confuzie destul de ciudata.La sfarsit era normal sa plang si eu putin avand in vedere ca nu a fost tocmai rosie situatia (nu-mi place roz,so...).Oricum...mi-ar fi placut sa mai existe o continuare ^_^.
Sus In jos
Silver.Chaos
10 Sai
10 Sai
Silver.Chaos


feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 29
Localizare : pe Luna
Ocupatie : elev ^^'
Nume : Alexia
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/01/2009

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptyLun Ian 12, 2009 3:51 pm

hmm.....
1.Inuyasha=>Prima data cand l-am vazut nu m-a impresionat deloc dar dupa cateva episoade am devenit obsedata de el.Imi plac foarte mult  personajele care sunt bine gandite, povestea e si ea ok... .

2.Slayers=> Anime-ul asta are de toate, mai ales comedie...sa razi pana mori, chiar mai mult, ador  personajele si povestea.

3.Special A=>Comedie =P~ desi nu am vazut prea multe episoade deja este unul din preferatele mele...Imi plac personajele mult de tot, in special Akira care arunca cu tot ce apuca dupa Tadashi~_~'.

4.Kaleido Star=>M-a impresionat destul de mult Sora care crede si lupta pentru visele ei.

5.Full Metal Panic=>este super funny acest anime si m-am indragostit de el :X .
Sus In jos
http://www.e-shuushuu.net
Marionette Princess
10 Sai
10 Sai
Marionette Princess


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Warn :
Top 5 anime-uri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 anime-uri Right_bar_bleue

Data de inscriere : 29/07/2009

Top 5 anime-uri Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime-uri   Top 5 anime-uri EmptyMier Iul 29, 2009 5:00 pm

Pai e sunt anime-urile mele plasate pe locul 1 dar o sa incerc:

My top:
1.Kaleido Star- este primul anime vizionat si mereu va fi preferatul meu, m-a impresionat prin taria si ambitia Sorei si la ce aduc visurile...